čtvrtek 10. září 2015

Barcelona

Tak abych tak trochu dovršila příspěvky o Španělsku, budu dnes psát o Barceloně, kterou jsme navštívili v rámci dovolené na pobřeží Costa Brava. Musím říct, že jsem navštívila již mnoho evropských měst a spousta z nich se mi moc líbila. Ale na Barcelonu žádné z nich nemá. Je tu vše přesně podle mých představ. Ruch velkoměsta, spousta úžasných obchodů, nádherné památky, restaurace, klidné kavárny, bary a moře. Je zde snad vše, co bych požadovala. I když není úplně perfektní a má určitě i spoustu negativních stránek, ostatně jako každé město, mě osobně se Barcelona moc líbila a aniž bych to čekala, zanechala ve mě úžasný dojem.

To finish my posts about our trip to Spain, I will write about Barcelona today. We visited this city when we were on holiday on the Costa Brava coast. I must say that I have visited many european cities before and eventhough I liked most of them, Barcelona was somehow special to me. It's a city that has got all the things I would expect. You can go for a coffee, to the restaurant, you have many posibilities for shopping, you can go to the coast whenever you like while stil being in a big city. That was probably the thing I found so special there. Of course Barcelona is not perfect and surely has many negative aspects as well. But although I didn´t expect it to do so, it left a wonderful feeling in me.

Musím říct, že Španělé umí být někdy opravdu velmi krativní.
I need to say that the spanish people can be really creative.
Miluji španělskou kuchyni.
I'm in love with their couisine.


A ta architektura! 
And the architecture!


A samozdřejmě jeden z nejoblíbenějších, Gaudí.
And of course one of my favourites, Gaudí.


A další věc u které si nemůžu pomoc. Dobrá káva v krásné kavárně...
And another thing that is a must for me. A good coffee in a nice café.Omlouvám se za neskutečný počet fotek, ale nebyla jsem schopná vybrat jen pár, tak sdílím ty, které mi přišly nejhezčí. Doufám, že se vám příspěvky o dovolené ve Španělsku líbily a třeba vás i inspirovaly.

I'm sorry for the sea of pictures but I couldn't choose just a few of them so I decided to post the best ones. I hope that you liked the posts about our holiday in Spain and that you may have got a little bit inspired.

Tak zase příště. Ahoj!

Till next time. Bye!

Žádné komentáře:

Okomentovat